Akcja "Krew dar życia"

30 listopada 2016 roku klasy 4a i 4e wraz z nauczycielami, paniami Matyldą Baryłą oraz Ewą Skrzypińską, uczestniczyły w spotkaniu „Krew – dar życia” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną nr 30 w Katowicach w ramach akcji „Miejsca Dżungla”. Spotkanie to miało na celu ukazanie potrzeby niesienia pomocy osobom dotkniętym chorobami krwi, ale również będących w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia podczas operacji, a także ze względu na poniesione obrażenia w wypadkach. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótki film, a także zdjęcia prezentujące znane osoby, które wspierają tę akcję. Zajęcia zostały zakończone grą planszową i kolorowankami. Prowadząca zachęcała do śledzenia akcji oraz dołączenia do grona honorowych dawców krwi, gdy tylko uczniowie osiągną pełnoletność. Akcja ta stanowi przykład współpracy szkoły z pokrewnymi instytucjami użytku publicznego.

Data wytworzenia: 2016-12-05 21:51 Autor: E. Skrzypińska Data publikacji: 2016-12-05 21:51 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: