APEL O BEZPIECZEŃSTWIE

Pierwsze tygodnie nauki już za nami. Uczniowie powrócili do szkoły, zapełniły się sale lekcyjne a korytarze wypełnił gwar. Nadszedł więc czas, aby przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole. 20.09. (czwartek) pedagodzy szkolni: M. Dubiel oraz A. Pohl przygotowały apel poświęcony bezpieczeństwu.

Przypomniano zasady przebywania poszczególnych klas na wyznaczonych piętrach budynku, poruszania się po klatkach schodowych i korytarzach, korzystania ze stołówki szkolnej, zakazu korzystania z telefonów komórkowych itp.

Po omówieniu najważniejszych kwestii, uczniowie obejrzeli projekcję multimedialną na temat wypadkowości w szkołach. Na koniec mogli zobaczyć scenki nagrane z byłymi uczniami naszej szkoły, którzy pokazali jak można, a jak nie powinno się zachowywać w różnych sytuacjach szkolnych.

Apel stał się też przyczynkiem do ogłoszenia konkursu nt. bezpieczeństwa dla klas I – VIII. Uczniowie mają za zadanie napisanie rymowanek, mówiących o bezpiecznym przebywaniu w szkole i poza nią, lub też nagraniu krótkich filmików (poza budynkiem szkoły), o bezpiecznych zachowaniach w czasie spędzania czasu wolnego poza szkołą. (dokładne informacje o konkursie dopiero się ukażą)

Czekamy na wasze prace!!

Ps. Uczniowie! Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych!!!

Data wytworzenia: 2018-09-24 19:56 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2018-09-24 19:56 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-28 Osoba modyfikująca: