Gość z dalekiego kraju

Dnia 24.10.2017.r. odwiedził naszą szkołę  niezwykły gość z dalekiej Afryki. Był nim misjonarz ksiądz DAVID OKULLU. Przybył  on z  Ugandy. Na tę okazję uczniowie klasy 4a przygotowali wystawę oraz przedstawienie o tematyce misyjnej. Ksiądz misjonarz opowiadał o życiu ludzi mieszkających na afrykańskim kontynencie i jak misje wpłynęły na ich życie. Ojciec misjonarz zaprezentował kulturę afrykańską, zagrał na tradycyjnym, afrykańskim instrumencie oraz nauczył uczniów piosenki w jego ojczystym języku.Ksiądz David odpowiadał również  na nurtujące dzieci pytania. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie nietypowym przybyszem oraz byli pochłonięci wspólnym śpiewem i rozmową z nim. Na zakończenie spotkania ksiądz David Okullu  pomodlił się z dziećmi do Boga, dziękując za wspólnie spędzony czas.

Autor: Danuta Meus

Data wytworzenia: 2017-10-25 13:40 Autor: D.Meus Data publikacji: 2017-10-25 13:40 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-05 Osoba modyfikująca: