„Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kratce pamiętaj”

“IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” to ogólnopolska akcja polegająca na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym. Nasza świetlica zaangażowała się w ten projekt aby pokazać naszym uczniom jak ważne jest by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.

Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

Akcja ta ma na celu podkreślenie wyjątkowości łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Zachęca, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

Nasze dzieciaki wykazały się pomysłowością I kreatywnością podczas własnoręcznego pisania kartek świątecznych.

Wychowawcy świetlicy :)

Data wytworzenia: 2019-12-17 11:21 Autor: Adam Makarewicz Data publikacji: 2019-12-17 11:21 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-02-06 Osoba modyfikująca: