KALEJDOSKOP ŚLĄSKI

Zapraszamy całą Społeczność Szkolną na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 29 listopada br. w budynku Szkoły Podstawowej nr 37 w godzinach od 15:00 do 18:00. Całość przedsięwzięcia zaprojektowana jest jako gra edukacyjna, mająca na celu przybliżenie tradycji, kultury i historii Górnego Śląska.

Będzie można  posmakować smakołyków kuchni regionalnej, posłuchać dźwięków charakterystycznych dla Śląska, nauczyć się wierszy i zwrotów gwarowych, obejrzeć tańce śląskie, wykonać tradycyjne ludowe nakrycia głowy,  dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących historii, zwyczajów i dziedzictwa przemysłowego naszego regionu. Całość okrasimy muzyką śląskich artystów. Dla zwycięzców gry przewidziane są  znakomite nagrody.

Najważniejsza dla nas jest Wasza obecność. Wkładamy wiele pracy w przygotowania, by ten wieczór okazał się dla Was wyjątkowy.

Data wytworzenia: 2019-11-26 12:01 Autor: Adam Makarewicz Data publikacji: 2019-11-26 12:01 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-02-06 Osoba modyfikująca: