Kraków - przedświąteczna wycieczka klasy 1a i 1c

W przepięknym okresie przedświątecznym klasy 1 a i 1c wybrały się do pięknego Krakowa. Miasto przywitało nas w świątecznej szacie. W całym mieście porostawiano w szklanych gablotach tradycyjne szopki krakowskie, które nas zachwyciły. Oglądaliśmy Barbakan, Bramę Floriańską. Przespacerowaliśmy się ulicą Floriańską w stronę Rynku, gdzie zachwycił nas przepiękny jarmark świąteczny. Następnie podziwialiśmy cudowny Kościół Mariacki. Potem udaliśmy się ul. Grodzką na Wawel, dawną siedzibę królów. Następnie zeszliśmy nad Wisłę, aby podziwiać  smoka. Po spacerze wzdłuż Wisły  udaliśmy się do miejscowości Bębło do wytwórni bombek choinkowych. Tam dzieci dały upust swoim talentom plastycznym i wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki. Piękne własnoręcznie wykonane bombki zabrały do domu, aby udekorować swoje choinki. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Wprowadziła nas w piękny nastrój Bożego Narodzenia.

Data wytworzenia: 2019-12-18 11:29 Autor: B.Syrzistie Data publikacji: 2019-12-18 11:29 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-18 Osoba modyfikująca: