Leśna lekcja Starganiec - klasa2C

W tym tygodniu klasa 2C wzięła udział w Leśnej Lekcji organizowanej przez Leśne Projekty oraz Stowarzyszenie Forum Katowic. Zajęcia podzielone były na dwie części- teoretyczną, która odbyła się w klasie oraz praktyczną, podczas której odwiedziliśmy las w Stargańcu.

Celem zajęć było przede wszystkim przybliżenie dzieciom idei bliskości z naturą oraz prezentacja korzyści, jakie dla naszego zdrowia i samopoczucia przynosi obecność w przyrodzie. Podczas wyprawy do lasu nasi Odkrywcy z mapami w rękach, poszukiwali leśnych wskazówek, rozszyfrowywali zagadki, a na pamiątkę każdy zabrał sobie do domu fragment lasu:) Co najważniejsze, dzieci obserwowały leśne otoczenie, słuchały odgłosów natury, poznawały zapachy przyrody. Wszystko po to, żeby zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze lasu i poczuć chęć, by do lasu udawać się jak najczęściej. Ponieważ prócz tego, ile dobrego możemy czerpać z samego przebywania w naturze- las to także miejsce wspaniałej zabawy!

Data wytworzenia: 2021-11-01 17:55 Autor: Patrycja Ptaszek Data publikacji: 2021-11-01 17:55 Osoba udostępniająca na stronie: Łukasz Lubosik Data ostatniej modyfikacji: 2021-11-01 Osoba modyfikująca: Łukasz Lubosik