"Pasja i geniusz"

W piątek uczniowie klasy 8b i 8c uczestniczyli w budynku L.O. w otwarciu wystawy "Pasja i geniusz". Wystawa jest graficzną ilustracją książki profesora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pana Tomasza Pospiesznego pod tym samym tytułem. Praca ta przedstawia sylwetki kobiet, które swoją pasją i pracą "zasłużyły na nagrodę Nobla". Po wernisażu mieli także  okazję wysłuchać wykładu Pani Eweliny Wajs, która przybliżyła słuchaczom sylwetki dwóch wybitnych kobiet: pochodzącej z Katowic amerykańskiej noblistki Marii Goeppert-Mayer oraz Lisy Meitner, austriackiej fizyczki jądrowej, nominowanej do nagrody aż 48 razy.

Data wytworzenia: 2020-03-02 15:13 Autor: G.Kasza Data publikacji: 2020-03-02 15:13 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2020-03-02 Osoba modyfikująca: