Pasowanie na świetlika

W czwartek 12 X uczniów klas pierwszych czekał prawdziwy chrzest bojowy, a mianowicie „pasowanie na świetlika”. W tym dniu nasze pierwszaki awansowały z „majtków pokładowych” na marynarz. Zanim jednak tak się stało uczniowie musieli przejść przez szereg zadań i wykazać się wieloma umiejętnościami.
Na początku czekała na nich próba sprawności, w której musieli pokonać tor przeszkód. Następnym zadaniem była próba wiedzy i sprytu, a więc odgadnięcie zagadek. Kolejnym wyzwaniem był „test uśmiechu”, podczas którego uczniowie musieli zjeść plaster cytryny a następnie się uśmiechnąć. W dalszej kolejności pierwszaki wykazały się znajomością regulaminu świetlicy i zasad w niej panujących. Na końcu każdy złożył ślubowanie, powtarzając za nauczycielem słowa przysięgi. Oczywiście traktat ten został podpisany – a raczej przypieczętowany przez uczniów, bowiem obok tekstu ślubowania każdy  odrysował swoją dłoń.
Za koniec każdy pierwszak – pełnoprawny „świetlik” dostał medal.
Wszystkim raz jeszcze gratulujemy!!

Wychowawcy świetlicy

Data wytworzenia: 2017-10-16 20:02 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2017-10-16 20:02 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-05 Osoba modyfikująca: