Sprzątaie Świata 2016

20 września nasza szkoła włączyła się do obchodów „Sprzątania Świata” organizowanych w Polsce od 1994 roku, a na świecie od 1989 roku. Głównym przesłaniem akcji jest promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów, szacunek dla przedmiotów, uświadomienie Polakom o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Na naszej scenie uczniowie klasy VI A i VI B w inscenizacji inspirowanej II częścią „Dziadów” A. Mickiewicza przekonali widzów do segregowania i recyklingu odpadów.

Po przedstawieniu dzieci obejrzały film „Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE (zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny)”. Największą atrakcją tego dnia była akcja związana z tematem tegorocznego „Sprzątania” czyli „Podaj dalej…drugie życie niepotrzebnych przedmiotów”,  podczas której każdy uczeń mógł wymienić się swoimi starymi zabawkami, grami, filmami itp. W rezultacie wszystkie przyniesione rzeczy znalazły swoich nowych właścicieli.

Uwaga konkurs!

Z okazji „Sprzątania Świata 2016” ogłaszamy konkurs na wykonanie przedmiotu użytkowego wykonanego z surowców wtórnych. Na opisane prace (imię i nazwisko, klasa) czekamy do 12 października. Prace proszę przynosić do sali nr 30. Czekają nagrody!

Data wytworzenia: 2016-09-25 21:17 Autor: M. Baryła, M. Oszczyk Data publikacji: 2016-09-25 21:17 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: