WARSZTATY PRZYRODNICZE 7C

8 listopada uczniowie klasy 7c wzięli udział w warsztatach przyrodniczych w Parku Śląskim organizowanych przez Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie zajęć terenowych dzieci mogły przyjrzeć się skrzydlatym mieszkańcom parku: sikorom, sójkom, mazurkom. Udało się także zaobserwować dzięcioła zielonego, czaplę siwą i myszołowa.

W kolejnej części warsztatów uczniowie poznawali budowę i zwyczaje pająków. Okazało się, że jest to fascynująca grupa zwierząt, która niesłusznie wzbudza w wielu ludziach strach i niechęć.

W ostatniej części zajęć omawiany był wpływ człowieka na świat zwierząt. Poruszono rzadko omawiany temat dobrostanu zwierząt. Warsztaty poszerzyły wiedzę zdobytą w szkole i pokazały jak ciekawy i bogaty może być świat zwierząt tuż obok nas.

Data wytworzenia: 2021-11-09 11:08 Autor: M.Baryła Data publikacji: 2021-11-09 11:08 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-11-09 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek