Zajęcia przyrodnicze w Płacu Młodzieży

„WODA – BIAŁE BOGACTWO”

10 X w Pałacu Młodzieży odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia przyrodnicze pt. „Woda – białe bogactwo”.
    Grupa uczniów z klas trzecich dowiedziała się czym jest woda, do czego jest nam potrzebna, ile powinniśmy jej wypijać w ciągu dnia oraz jakie są jej zasoby na świecie. Z pomocą p. Katarzyny Suchanek – osoby prowadzącej warsztaty – trzecioklasiści poznali zasady oszczędnego gospodarowania wodą w codziennym życiu jak np. podczas mycia się, gotowania, zmywania naczyń. Na koniec poznali zasadę działania oczyszczalni ścieków i przeprowadzili eksperyment: mianowicie samodzielnie oczyścili zabrudzoną wodę. Ta część zajęć wzbudziła najwięcej emocji i z pewnością najbardziej się podobała.
    Warto dodać, że w pracowni przyrodniczej towarzyszyły nam różne zwierzątka jak na przykład świnki morskie, ptaszki, żółwie, ryby, które wydawały ciekawe odgłosy i umilały nam pobyt na zajęciach.
    Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty

Alicja Pohl

Data wytworzenia: 2017-10-16 11:16 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2017-10-16 11:16 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-05 Osoba modyfikująca: