..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Zdradzę wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia.

Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny,

ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości!

(John Keating, Stowarzyszenie umarłych poetów).

Klasy VI a oraz VI b wzięły udział we wspólnym projekcie pod hasłem „Poeci do piór!”.  Uczniowie na lekcjach języka polskiego stworzyli swoje własne wiersze. Wspólnie wycinali litery bądź słowa... z kolorowych czasopism, aby następnie przykleić je na czyste kartki i ułożyć z nich  niepowtarzalne limeryki. Część wierszy była utrzymana w tonie humorystycznym i kabaretowym, część była poważna i refleksyjna; nie zabrakło również utworów miłosnych.

Uczniowie postanowili udowodnić, że poezja jest wszędzie wokół nas, oraz, że każdy może być poetą. Utwory uczniów można podziwiać na gazetce szkolnej, do czego serdecznie zachęcamy.


Data wytworzenia: 2016-12-17 13:55 Autor: D. Pawlak Data publikacji: 2016-12-17 13:55 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-05 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz