..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Święta Bożego Narodzenia są co prawda dopiero za tydzień, ale w naszej szkole już od jakiegoś czasu możemy poczuć magiczną atmosferę. Wszystko dzięki  świątecznemu wystrojowi naszej szkoły i imprezom towarzyszącym, których było niemało.

Wtorek 13 grudnia wcale nie był pechowy, ponieważ wówczas miały miejsce niezwykle ciekawe wydarzenia, które jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzień ten bez wątpienia można zaliczyć do udanych.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „ANIOŁY DOBRE DUCHY”

Długo oczekiwaliśmy na ten dzień. Jedni przebierali nogami ze zdenerwowania, inni obgryzali paznokcie, a jeszcze inni siedzieli w milczeniu. Powodem takich emocji było rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Anioły Dobre Duchy”. Goście z 24 placówek dopisali i − podziwiając wystawę pokonkursową prezentującą anioły w rozmaitej formie artystycznej − obiecali, że za rok również wezmą udział w jubileuszowej X edycji konkursu.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W HOLU SZKOLNYM

Uzbrojeni w grube portfele i dobre humory rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz nauczyciele już od godzin popołudniowych oczekiwali na naszych wystawcówJ. Poszczególne klasy, harcerze i świetliki szkolne z pomocą rodziców i nauczycieli już od wielu tygodni przygotowywali prawdziwe arcydzieła świąteczne. Choinki, ciasta, stroiki, świeczniki, aniołki – to wszystko i wiele innych rzeczy można było zakupić w tym wyjątkowym dniu. Stoiska wieczorem świeciły pustkami, a rodzice wracali do domu obładowani.J

KONCERT KOLĘD POLSKICH

KONCERT LAUREATÓW XII SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJLEPSZE WYKONANIE KOLĘDY POLSKIEJ pod kierunkiem p.Hanny Fabijanowskiej. Koncert dedykowany był rodzicom całej społeczności szkolnej. Oprócz kolędowych prezentacji laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Na koniec koncertu dyrektor szkoły p. Danuta Meus złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a uczennice klasy V zaśpiewały piosenkę z repertuaru zespołu Varius Manx, pt."Hej ludzie, idą święta" 

AUKCJA ANIOŁÓW

Po koncercie kolęd konkursowe anioły stały się przedmiotem aukcji zorganizowanej przez panią Teresę Kubacką i panią Elżbietę Kwietniewską-Strozik. Z ogromną radością stwierdzamy, że większość z nich znalazło swój nowy dom.


Data wytworzenia: 2016-12-17 14:35 Autor: Grono Pedagogiczne Data publikacji: 2016-12-17 14:35 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-05 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz