Tydzień integracji

Od wtorku trwa w naszej szkole Tydzień Integracji organizowany przez p. E. Kwietniowską - Strozik i p. M. Regulską - Szumlas.

15.11.2016 klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii prowadzonych przez p. J. Orszulik z fundacji „Razem”. W tym tygodniu mierzono hałas w klasach, na przerwach i w różnych zakątkach szkoły .Najwięcej decybeli zanotowano w jadalni, świetlicy szkolnej i sali gimnastycznej.

16.11.2016 w środę wraz z uczniami  klas trzecich, zasadziliśmy żonkile na trawniku przed szkołą i w gazonie. Klasy szóste malowały farbami w ramach hasła „Malowanie na dywanie”, temat integracja.

Trzeciego dnia Tygodnia  Integracji uczniowie z klas czwartych i piątych  malowali farbami – „Malowanie na dywanie” temat  Integracja. Klasy młodsze w klasach przygotowywały instrumenty perkusyjne.  Tego dnia gościliśmy uczniów  z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Katowicach, którzy w świetlicy szkolnej pod czujnym okiem pani Magdaleny Regulskiej - Szumlas zaprezentowali swoje talenty muzyczne i plastyczne śpiewając piosenki, recytując wiersze i wykonując instrumenty perkusyjne.  Prezentacja samodzielnie wykonanych instrumentów  nastąpiła w auli, gdzie przy dźwiękach gitary  i grającej na niej pani wi-ce dyrektor Grażyny Kaszy  nastąpiła rozgrzewka a po chwili szaleństwo.  Wspólne wybijanie rytmów  do muzyki i zabawy rytmiczno – taneczne wprawiły uczestników w wyśmienite humory.

W ostatnim dniu Tygodnia Integracji ,w piątek  18.11.2016 r. uczniowie w auli demonstrowali swoje zbiory w ramach tematu „Moje hobby”. Widok przepięknych kolekcji  medali, dyplomów, znaczków, ołówków, gumek, kamieni, pamiątek z różnych miejsc kraju, zabawek, skorpionów zatopionych na szczęście w plastiku... zrobił na uczniach i nauczycielach piorunujące wrażenie. Wisienką na torcie  okazała się świnka morska, która przeżyła oblężenie  przy swoim domku – klatce. W tym dniu przybyli również absolwenci naszej szkoły, uczniowie klasy z niedosłuchem, którzy edukację rozpoczęli w 2001/2002 i mają już po 24 lata :-)

Imprezy trwające niemal cały tydzień , cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i sprawiły naszym uczniom wiele radości. Wniosły atmosferę twórczej współpracy i wzajemnej życzliwości, ale przede wszystkim  zwróciły uwagę na potrzebę integracji wszystkich dzieci bez względu na stan zdrowia, kolor skóry czy kulturę.

Data wytworzenia: 2016-11-17 21:06 Autor: E. Kwietniowska–Strozik, M. Regulska–Szumlas Data publikacji: 2016-11-17 21:06 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-08-26 Osoba modyfikująca: A. Makarewicz