I Szkolno-Przedszkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej

6 czerwca br. w auli naszej szkoły odbył się I Szkolno-Przedszkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej obejmujący szkoły podstawowe i przedszkola miasta Katowice. Autorkami i organizatorkami są panie Bożena Buczkowska - MP Nr 33 i Hanna Fabijanowska - nauczyciel muzyki - SP Nr 37. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dyrektorki - pani Gabriela Szmigiel i pani Danuta Meus.   Celem festiwalu było propagowanie piosenek Majki Jeżowskiej i radość śpiewania przez dzieci piosenek im dedykowanych. Gościem była nasza dawna absolwentka, wielokrotna laureatka konkursów i festiwali, finalistka "Bitwy na głosy" - Ania Buczkowska. Swoje pierwsze wokalne kroki i przygodę z estradą zaczynała pod opieką nauczycielki muzyki SP 37. Wspominając początki  na szkolnej scenie, ze wzruszeniem zaśpiewała jedną z piosenek Majki Jeżowskiej. Tym razem zadebiutowała jako juror.
Głównym sponsorem imprezy było INTERRISK Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group I Oddział Katowice. Patronatem medialnym festiwal objęło Polskie Radio Katowice S.A., a patronatem artystycznym Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach.
I edycja nowo powstający na terenie miasta Katowice festiwal dla dzieci zakończyła się sukcesem, a świadczyły o tym uśmiechnięte buzie małych artystów z trudem ogarniających ilość i ciężar zdobytych nagród.

Naszą szkołę reprezentowały: Ania Stańczyk z klasy I b - "Kapelusze mają dusze" i Dominika Dybich z klasy IV a - "Wszystkie dzieci nasze są". Obie dziewczynki wyśpiewały II miejsce, każda w swojej kategorii wiekowej.

Wielkie gratulacje!

Wyniki I edycji:

W kategorii wiekowej -dzieci 3-5 lat:
I Miejsce        Aleksandra  Bernaś       MP Nr 33
II Miejsce       Mariusz  Zdonek             NP "Wesołe Siódemki "
III Miejsce      Nadia Potempa               MP  Nr 6
Wyróżnienie   Marta Achtelik                MP  Nr 5
Wyróżnienie   Ewa  Góra                     MP  Nr 92
Wyróżnienie   Amelia Tarnowska          MP  Nr 27

W kategorii wiekowej - dzieci 6-7 lat :
I  Miejsce       Weronika  Niedworok      MP Nr 33
II Miejsce       Patrycja    Pilarz             MP Nr 73