II Szkolno-Przedszkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej

10 czerwca 2014 roku w auli naszej szkoły odbyła się II edycja Szkolno-Przedszkolnego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej kierowanego do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Katowice. Autorkami i organizatorkami są panie Bożena Buczkowska - MP Nr 33 i Hanna Fabijanowska - SP Nr 37 - animatorki życia muzycznego w swoich placówkach.
Celem festiwalu jest radość śpiewania przez dzieci piosenek im dedykowanych oraz propagowanie piosenek Majki Jeżowskiej. Dzieci oceniało profesjonalne jury, które wyłoniło zwycięzców tej edycji. Żaden uczestnik nie odszedł z pustymi rękoma. O zadowoleniu świadczyły uśmiechnięte buzie małych wokalistów z trudem ogarniających ilość zdobytych nagród.
Głównym sponsorem imprezy było InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group I Oddział Katowice. Honorowy patronat sprawowała sama Majka Jeżowska. Opieką medialną festiwal objęło Polskie Radio Katowice S.A. , a patronatem artystycznym Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej I i II st. Nice Noise w Katowicach.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice wytypowane podczas eliminacji szkolnych.
W kategorii klas I-III Ania Stańczyk z II b -"Piosenka biedronki", a w kategorii klas IV-VI Emilka Polednik z IV b - "Blues bujany". Obie dziewczynki wyśpiewały zaszczytne I miejsce, każda w swojej kategorii wiekowej.
Wielkie gratulacje!

Wyniki II Szkolno-Przedszkolnego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej:

Kategoria  3-5 lat

I   Miejsce Dawid Górski               MP Nr 36

II  Miejsce Julia Puto                   MP Nr 33

III Miejsce Marta Przyżycka         MP Nr 6

Wyróżnienie Amelia Krzciuk         NP „Wesołe Siódemki”

Wyróżnienie Aleksandra Rak       MP Nr 87

Kategoria  6-7 lat

I   Miejsce Michał Młynarczyk      NP „Wesołe Siódemki”

II  nie przyznano

III Miejsce Hanna Majchrzak        MP Nr 87