WYMIANA Z OYONNAX

W dniach 11-18 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły gościli w swoich domach francuskich kolegów ze szkoły w Oyonnax we Francji. W trakcie wymiany Francuzi zwiedzili nasz region. Zobaczyli m. in. Kraków i muzeum w Auschwitz. Obowiązkowym punktem programu było oczywiście zwiedzanie Katowic. Wraz ze swoimi korespondentami uczestniczyli również w zajęciach muzycznych połączonych z koncertem piosenkarza francuskiego. Nie zabrakło również zajęć sportowych. Rozegraliśmy 2 mecze (koszykówki i siatkówki). W obu wypadkach reprezentacja francuskiej szkoły okazała się lepsza. W ramach zajęć integracyjnych Francuzi wysłuchali też krótkich prezentacji na temat naszego regionu oraz tradycji świątecznych w Polsce. Następnie wspólnie ze swoimi korespondentami dekorowali świąteczne pierniczki. Z niecierpliwością czekamy teraz na rewizytę, która odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Data wytworzenia: 2023-12-21 21:01 Autor: Małgorzata Kloc Data publikacji: 2023-12-21 21:01 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-12-21 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz