..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

 • KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS SURDO

   

  Z okazji zbliżających się Mikołajek zapraszamy uczniów klas SURDO do konkursu językowo- plastycznego z języka angielskiego.

  Więcej
 • Wspomnienia z Białej Szkoły

   24.01 do 28.01 2019 uczniowie z klas 4e i 5e wraz z logopedą szkolnym  Elżbieta Kwietniowską -Strozik przebywali na " Białej Szkole " na Hali Boraczej.

  Więcej
 • Tym razem "surdo" w Wieliczce

  Uczniowie klas  dla dzieci z wadami słuchu w dniu 20 lutego br. odwiedzili uroczą Wieliczkę. Poza spacerem w kopalni soli, gdzie odbyli warsztaty, na których mogli zapoznać się z pracą średniowiecznych górników, zwiedzili zamek żupnika krakowskiego.

  Więcej
 • Bal Karnawałowy "Karnawałowa Czapeczka "

  11.012018 w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy "Karnawałowa Czapeczka " Uczestnikami byli uczniowie kl .1 e i 3 e z niedosłuchem oraz zaproszeni goście - 6 latki z przedszkoli nr 5 i nr 36.
   

  Więcej
 • Miejska Dżungla

  We wtorek 21.11.2017 w ramach akcji „Miejska Dżungla” odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Bogdanowiczem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas IV – VII.

  Więcej
 • VI Edycja Konkursu Recytatorskiego
  dla uczniów klas z wadami słuchu
  pt. „ks. Jan Twardowski w poezji dla najmłodszego, średniaka i starszego”

   

  Więcej
 • Wycieczka do Ojcowa

  Klasy „surdo” po raz kolejny wybrały się na wspólną, integracyjną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Ojców i Pieskową Skałę. Urok miejsc nas zachwycił, Jaskinia Ciemna, którą zwiedzaliśmy przy blasku świec, zdumiała, a pierogi pokrzepiły. Wyprawie towarzyszyło bezchmurne, błękitne niebo i nasze wyśmienite humory. BYŁO FANTASTYCZNIE.

  Więcej
 • Filharmonia Śląska

  W dniu 10.11.2016 klasy z wadami słuchu wybrały się na koncert „Oblicza Polski w muzyce” do Filharmonii Śląskiej w Katowicach w ramach współpracy ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Terapii dla Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać min. Bogurodzicy oraz śląskich pieśni powstańczych w wykonaniu chóru Filharmonii Śląskiej. Koncert jak zwykle wywołał wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję na więcej :)

  Więcej
 • Wizyta w prastarym Cieszynie

  27 października klasy „surdo” wybrały się na kolejną wyprawę turystyczno – krajoznawczą. Tym razem celem było prastare miasto Cieszyn. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli rotundę romańską, jeden z najstarszych zabytków w naszym kraju, wspięli się na Wieżę Piastowską, zaglądnęli do Studni Trzech Braci, pospacerowali po „Wenecji Cieszyńskiej”, pooglądali rynek i zbiory w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, przywieźli piękne pamiątki w postaci grafik własnoręcznie wykonanych w Muzeum Drukarstwa.

  Więcej
 • Kolorowa Szkoła - plener malarski

  Jak co roku jesienią uczniowie z klasy 3 e i tym razem z klasy 5 e wraz z nauczycielami p. Grażyną Guzy-Biernacką , z p. Adamem Makarewiczem oraz z p. Elżbietą Kwietniowską - Strozik wyjechali w góry do Żabnicy. Zakwaterowanie u górali na Hali Boraczej dało możliwość podziwiania przepięknych górskich krajobrazów w jesiennej szacie.

  Więcej