Cóż to była za podróż! Podróż nie tylko na przedwojenne podwórko, ale i do przedwojennych kawiarni, ulic, balów, rewii…

8 czerwca odbył się w naszej szkole piąty już piknik rodzinny. Piknik nietypowy, gdyż jego tematem przewodnim było przedwojenne podwórko, na które chcieliśmy się przenieść, by świętować setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątkowe popołudnie po szkolnym boisku przechadzały się więc damy  i mężczyźni w strojach z epoki, między nimi kroczyli szczudlarze, a spod szkoły w krótką wycieczkę wszystkich chętnych zabierał woźnica powożący bryczką zaprzęgniętą w dwa konie...Uczestnicy pikniku bez względu na wiek i płeć mogli skakać w gumę, grać w fusbal szmacianką, spróbować swoich sił w kaligrafii i korzystać z wielu innych atrakcji. Nie zabrakło również konkursów tematycznych: quizu dotyczącego międzywojennej architektury Katowic, gry miejskiej oraz tradycyjnej już loterii fantowej.

Na naszej scenie wystąpił zespół Śląskie Bajery oraz uczniowie, którzy przypomnieli piosenki m.in. o zimnym draniu i Adzie, zaprezentowali piękne stroje oraz przenieśli nas w krainę baśni za sprawą historii o Kocie w Butach. Niewątpliwą niespodzianka był występ nauczycieli, którzy przypomnieli dobrze znane przygody Koziołka Matołka – bohatera komiksów Kornela Makuszyńskiego.

Podniebienia uczestników cieszyły pyszne ciasta, babeczki, galaretki, a także wata cukrowa, kiełbaski i uwielbiany przez wszystkich bigos oraz pajda ze smalcem.

I choć pogoda tego dnia była niezwykle kapryśna, a ulewny deszcz niejednokrotnie przegnał nas w szkolne mury, humory dopisywały wszystkim do samego końca. Ten rodzinny piknik możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Data wytworzenia: 2018-06-15 15:54 Autor: M.Chwastowska Data publikacji: 2018-06-15 15:54 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-08 Osoba modyfikująca: