Promocja zdrowia

• W zdrowym ciele zdrowy duch

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Unia Bracka uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć od 1.09.2018r. do 31.12.2021r. w Regionalnym Programie Zdrowotnym Województwa Śląskiego PROGRAM ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA.

Rozwiń artykuł W zdrowym ciele zdrowy duch
  • "Czas na Zdrowie!"

W czwartek, dnia 27.04.2017r. klasy: V a i IV e wraz z opiekunami: p. A. Garbaciuk, p. E. Kozłowską i p. M. Dubiel udały się do Gimnazjum nr 4  na zaproszenie gimnazjalistów i koordynatorów programu profilaktycznego "Szkoła Promująca Zdrowie", by wziąć udział w heppeningu związanym z promocją zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły pod "czujnym okiem" przydzielonych im opiekunów - gimnazjalistów wykonali plakaty promujące zdrowie, po czym - wraz okrzykiem "Czas na Zdrowie!"- przemaszerowali korytarzami szkoły w czasie dużej przerwy międzylekcyjnej, wzbudzając niemałe zainteresowanie.

Rozwiń artykuł "Czas na Zdrowie!"
  • Roztańczona Przerwa

W ramach akcji „Szkoła Promująca Zdrowie” szkolne koordynatorki: Anna Ciasnocha, Małgorzata Dubiel i Alicja Pohl przygotowały dla uczniów kolejną odsłonę roztańczonej przerwy.
    23. 02. po raz kolejny murach naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka a cała społeczność szkolna dała się ponieść melodii… Powód tego radosnego i tanecznego korowodu był jeden: „roztańczona przerwa”, podczas której nawet Ci najbardziej nieśmiali – śmiało pląsali :)

Rozwiń artykuł Roztańczona Przerwa
  • UWAGA KONKURS !!!

Koordynatorzy programu profilaktycznego „Szkoła Promująca Zdrowie” zachęcają do wzięcia udziału w konkursie szkolnym:

„Mój przepis na zdrowe danie”.

Rozwiń artykuł UWAGA KONKURS !!!
  • Śniadanie daje moc 2016

Dnia 08. 11. 2016roku w  ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”, która w Polsce odbywa się już od sześciu lat. W tym roku zgłosiło się do programu ponad 7 tysięcy szkół z całej Polski!

Rozwiń artykuł Śniadanie daje moc 2016
  • We wtorek 25.10.z ramienia Szkoły Promującej Zdrowie odbyła się kolejna akcja: „Mamo, tato – ugotuj ze mną”. Uczniowie oraz rodzice kolejnym razem nas nie zawiedli i chętnie spędzili z nami wtorkowe popołudnie. Zanim przystąpiliśmy do wykonania pysznej sałatki owocowej, koordynatorki wyszły z założenia, że każdy z nas jest dzieckiem i wyświetliły pouczającą bajkę o kapryśnej księżniczce, która przekonała się do spożywania warzyw.

Rozwiń artykuł Mamo, Tato ugotuj ze mna!!! - Smakowite podsumowanie
  • Mamo, Tato gotuj ze mną

„MAMO – TATO GOTUJ ZE MNĄ”

25.10.2016 r. godz. 17:00

sala 24

Rozwiń artykuł Mamo, Tato gotuj ze mną
  • ….w końcu nadeszła chwila , na którą wszyscy uczniowie czekali z wielką niecierpliwością!!! Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu zorganizowanego przez koordynatorki Szkoły Promującej Zdrowie na warzywno – owocowego stworka potworka. Warto zaznaczyć, że zaangażowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!!! Warzywne, kolorowe i zdrowe ludki zagościły w holu szkoły i zajęły aż 4 stoły!!! Rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podziwiali kunszt wykonania oraz pomysłowość, która nie znała granic!!!

Rozwiń artykuł Konkurs na warzywno-owocowego stworka potworka: Rozstrzygnięcie
  • Warzywne stworki, potworki

W dniu 26.09.2016r. została zorganizowana przez koordynatorów programu profilaktycznego Szkoła Promująca Zdrowie – p. Małgorzatę Dubiel i p. Annę Ciasnochę, pierwsza z  wielu planowanych akcji,  mianowicie konkurs pod nazwą „ Warzywne stworki, potworki”. Udział w nim uczniów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!!! Dzieci swoimi pracami zapełniły 4 stoły i 2 ławki/ sprzęty trzeba było ciągle dostawiać/ a same prace wzbudzały powszechny zachwyt i zdumienie!!

Rozwiń artykuł Warzywne stworki, potworki
  • Zdrowe - nietrudne

Klasa III B w roku szkolnym 2015/2016 wzięła udział w programie edukacyjnym “Zdrowe - nietrudne” oraz konkursie w którym promują zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. Projekt powstał w oparciu o nową ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczeniu wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków.

Rozwiń artykuł Zdrowe - nietrudne