Dzień sportu Klas I-III

Tego dnia w naszej szkole odbył Dzień Sportu. Cele imprezy to:

• zorganizowanie dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka
  • rozbudzanie zamiłowania do sportu
  • kształtowanie pozytywnych postaw podczas rywalizacji
  • kształtowanie takich wartości jak hart ducha, współpraca zespołowa, wyrozumiałość wobec słabszych, umiejętność przegrywania jak i wygrywania

Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej uczniom przypomniano na czym polega zdrowa, sportowa rywalizacja, jaka powinna być postawa godna sportowca, co to są gesty fair play oraz jak należy przyjąć porażkę, a jak zwycięstwo.

W pierwszej części uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, w których zdobywali punkty wspólnie dla swojej drużyny. Były to następujące konkurencje: rzut piłką lekarską, rzut do celu, strzał do bramki, bieg na czas.

Podczas drugiej części  odbyły się wyścigi rzędów.

Trzecia część to  rozgrywki w „dwa ognie”.

Impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów dla drużyn oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zawodników. Jak przystało na sportowców, zawodnicy podziękowali sobie za wspólną zabawę oraz wymienili uściski dłoni.

Tak wiec bez względu na zajęte miejsce wszyscy wrócili wygrani do swoich klas.

Jolanta Kosińska, Ewa Skrzypińska, Alina Jasińska

Data wytworzenia: 2014-07-22 23:07 Autor: E. Skrzypińska Data publikacji: 2014-07-22 23:07 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: