Jasełka 2014

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Czas na to, aby zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, przeżyć chwile refleksji i zadumy. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. ks. Jana Twardowskiego w Katowicach  znaleźli czas, by w skupieniu obejrzeć wzruszające widowisko przygotowane dla nich i dla wszystkich zaproszonych gości. Przygotowały je nauczycielki: mgr Alina Jasińska i mgr Jolanta Kosińska wraz z uczniami klas trzecich, dekorację wykonała mgr Ewa Skrzypińska. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, a następnie przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Goście, którzy przybyli na uroczystość mogli również podziwiać przepiękne ozdoby świąteczne przygotowane na kiermasz bożonarodzeniowy. Bombki, anioły, dzwoneczki, gwiazdy i wiele innych własnoręcznie zrobionych cacek cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Całe przedsięwzięcie było niezwykle udane, o czym świadczyły liczne podziękowania dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły za ich zaangażowanie w spotkanie.

Data wytworzenia: 2014-12-16 10:47 Autor: A. Jasińska Data publikacji: 2014-12-16 10:47 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: