Międzynarodowy Dzień Muzyki w Bibliotece Szkolnej

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO.

Z tej okazji, w piątek 4 października, Bibliotek Szkolna zaprosiła uczniów do udziału
w konkursie muzycznym. W bibliotece prezentowane były  przeboje muzyki klasycznej. Uczestnicy zabawy układali puzzle z portretami sławnych kompozytorów. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w quizie muzycznym odpowiadając na proste pytania z dziedziny muzyki klasycznej, za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali nagrodę. Wszyscy świetnie się bawili i poznawali muzykę klasyczną.

Organizatorzy: Aniela Ślipek

Data wytworzenia: 2014-10-07 22:22 Autor: A. Ślipek Data publikacji: 2014-10-07 22:22 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: