Żywa lekcja przyrody

21 lutego  2014r. (piątek) uczniowie klas I – VI uczestniczyli w „Lekcji przyrody na żywo – spotkaniu ze zwierzętami”. Prezentacja zwierząt połączona była z prelekcją .

Zaprezentowane zostały:

a)    owady: modliszka gwinejska, karaczany madagaskarskie,

b)    pajęczaki: ptasznik czerwonoodwłokowy, ptasznik różowy, ptasznik olbrzymi, ptasznik złoty, ptasznik czerwonokolanowy, skorpion pandinus imperator,

c)    płazy: aksolotl, żaba platana (albinos)

d)    gady: gekon tygrysi, tarczowiec sudański, ostajnica nakrapiana, tylikwa scynkowa (olbrzymia), żółwiak chiński, boa dusiciel.

Prelegenci zwrócili uwagę na:

-  miejsce występowania zwierząt

-  sposób odżywiania

-  sposób hodowli

-  ciekawostki z życia zwierząt.

Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z prezentowanymi zwierzętami, gdyż prelegenci podchodzili ze zwierzętami do uczniów, aby mogli je dokładnie zobaczyć.

Pokaz umożliwił dzieciom oglądanie zwierząt, które znali jedynie z ekranu telewizora. Uczniowie interesowali się życiem zwierząt , zadawali ciekawe pytania, zachęciło ich to do samodzielnego poszukiwania informacji na temat zwierząt

Data wytworzenia: 2014-07-17 00:01 Autor: A. Makarewicz Data publikacji: 2014-07-17 00:01 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: