Podręczniki szkolne na rok 2015/2016

Szanowni Państwo!

Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. wprowadziła kompleksowe zmiany, których celem jest zapewnienie uczniom objętym obowiązkiem szkolnym, dostępu do bezpłatnych podręczników oraz materiałów edukacyjnych służących do realizacji programów nauczania (które mogą zastępować lub uzupełniać podręczniki), jak również materiałów ćwiczeniowych. Po wejściu w życie zmian, podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe przeznaczone do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego są bezpłatne.

Podręczniki oraz materiały edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych
i gimnazjów, będą gromadzone w bibliotekach szkolnych i wypożyczane, a w przypadku materiałów w postaci elektronicznej udostępniane, uczniom. Powinny służyć co najmniej trzem kolejnym rocznikom uczniów poszczególnych klas. Materiały ćwiczeniowe będą uczniom przekazywane bez obowiązku zwrotu.

Rodzice uczniów przyszłorocznych klas I, II oraz IV otrzymują bezpłatnie podręczniki oraz ćwiczenia
w szkole.

Wyjątek stanowią podręczniki oraz ćwiczenia do nauki religii.

Wykaz podręczników dostępny w dziale RODZICE.

Data wytworzenia: 2015-06-10 17:31 Autor: G. Kasza Data publikacji: 2015-08-24 17:31 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2016-05-30 Osoba modyfikująca: