Konkurs recytatorski

26.11.2015 odbyła się w naszej szkole 4 edycja Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci słabo słyszących pt. „Stanisław Jachowicz w wierszach i wierszykach”. Zaproszeni goście z przedszkola zdobyli wyróżnienie w wierszu pt. „Kogucik”. Największym powodzeniem cieszył się wiersz „Chory Kotek”, który wszyscy znają, jednak niewielu wie, że jest to wiersz Stanisława Jachowicza, który był nie tylko poetą, ale też wychowawcą, nauczycielem i walczącym patriotą o polskość w czasie zaborów.

W klasach I-III:

I miejsce zajęli uczniowie klasy II e: Smak Sebastian, Stańczak Wiktor, Sarbiewski Szymon.

II miejsce zajęła Zalewska Klaudia z klasy III e

III miejsce zajął Rybkowski Adrian z klasy III e

W klasach IV-VI :

I miejsce zajął Gajdzik Oskar z klasy VI e

II miejsce zajęli uczniowie z klasy VI e

III miejsce zajęli uczniowie z klasy V e

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnieni.

Bogumiła Folwarczny

Grażyna Guzy-Biernacka

Data wytworzenia: 2015-12-07 21:50 Autor: B. Folwarczny Data publikacji: 2015-12-07 21:50 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-07 Osoba modyfikująca: