Certyfikat "Szkoła promująca zdrowie"

W dniu 30.10.2014r. miała miejsce w naszej szkole uroczystość odebrania z rąk wojewódzkiego koordynatora Śląskiej Sieci Szkól Promujących Zdrowie p. Barbary Dobias-Mola z udziałem zaproszonych gości Certyfikatu potwierdzającego przyznanie nam tytułu Szkoły Promującej Zdrowie. Otrzymanie  Certyfikatu pozwoliło naszej szkole znaleźć się w elitarnej grupie 6% szkół na terenie województwa śląskiego, posiadających ten zaszczytny tytuł. To wydarzenie poprzedzone zostało całorocznymi działaniami promującymi zdrowy styl życia zarówno w aspekcie dbałości o spożywane posiłki jak i kondycję fizyczną. W ramach jego realizacji szkolni koordynatorzy panie: Anna Ciasnocha, Małgorzata Dubiel i Ewa Mazur przy współudziale wychowawców klas zorganizowali szereg ogólnoszkolnych akcji jak: „Dni warzywne”, „Dni owocowe”, „Mamo, tato poćwicz ze mną” i wiele innych, przedstawionych w prezentacji.  Jesteśmy dumni nie tylko z samego posiadania Certyfikatu ale także z tego, że udało nam się zachęcić uczniów i ich rodziców do aktywnego udziału w programie i upowszechnić zasady zdrowego trybu życia. Mamy też zamiar kontynuować nasze działania przez kolejne lata, krzewiąc dobre nawyki wśród młodzieży a w przyszłości uzyskać Krajowy tytuł Szkoły Promującej Zdrowie.

Data wytworzenia: 2014-11-27 19:57 Autor: E. Mazur Data publikacji: 2014-11-27 19:57 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2014-12-10 Osoba modyfikująca: