Śniadanie daje moc

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie w  dniu 9 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja „ Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę dla naszego organizmu pełni zdrowe i pełnowartościowe śniadanie.

Uczniowie z klas I -III na zajęciach z wychowawcami przygotowywali swoje propozycje zdrowego śniadania. Dzieci z klas młodszych  chętnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych po których z apetytem zjadły samodzielnie przygotowane śniadania.

Klasy IV – VI miały okazję wykazać się talentem plastycznym. Uczniowie mieli za zadanie wykonać wspólnie dekoracje, gazetkę lub plakat. Tematyka prac związana była z przedstawieniem śniadania na „szóstkę” oraz śniadania na ”jedynkę”. Prace plastyczne zostały zaprezentowane na tablicach przy świetlicy szkolnej.

Ten dzień był pełen wrażeń kulinarnych i plastycznych : )

Dominika Janda

Paweł Bankiewicz

Data wytworzenia: 2015-11-15 23:51 Autor: D. Jadnda Data publikacji: 2015-11-15 23:51 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-11-15 Osoba modyfikująca: